Pārlekt uz galveno saturu

Mašīnu projektēšana un ražošana

Mašīnu projektēšana

Profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programma

Programmas direktore: docente, Dr.sc.ing. Daina Kanaška, tālr. 63080697

Studiju programmas apraksts

Programmā apgūst šādus profesionālos studiju kursus: inženierpsiholoģija, inženierdarba organizācija, ergonomika, intelektuālais īpašums un patenti, metālapstrāde, metālapstrādes mašīnas, mehatronikas sistēmas, datorprojektēšana, mašīnbūves tehnoloģija, darbmašīnu vadības sistēmas, kvalitātes vadība, mašīnu un iekārtu projektēšana, metālapstrādes iekārtu un mašīnu apkalpošana, tehnoloģisko procesu projektēšana, ierīču un instrumentu izgatavošana.

Detalizēta informācija par studiju programmu pieejama šeit.

Iegūstamā kvalifikācija 

Mehānikas inženieris.

Karjeras iespējas

Absolventi var strādāt metālapstrādes, mašīnbūves, projektēšanas un citos tautsaimniecības uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar iekārtu, ierīču, mašīnu projektēšanu, ražošanu, uzstādīšanu, tehnisko apkalpošanu, kā arī jaunu ražotņu projektēšanu un inovāciju attīstību un ieviešanu.

Mašīnu projektēšana un ražošana ir profesionālā bakalaura studiju programma. Programmu absolvējot iegūst profesionālo bakalaura grādu mašīnu projektēšanā un ražošanā un mehānikas inženiera kvalifikāciju.

Apgūstot studiju programmu, absolvents kļūst par kvalificētu speciālistu darbam metālapstrādes, mašīnbūves, projektēšanas, lauksaimniecības, transporta, tirdzniecības un citos tautsaimniecības uzņēmumos, kuru darbība saistīta ar iekārtu, ierīču, mašīnu projektēšanu, ražošanu, tehnisko uzraudzību, pilnveidošanu, realizāciju un remontu. Absolventu galvenās iespējamās darba vietas ir metālapstrādes un mašīnbūves uzņēmumi. Visi programmas absolventi ir atraduši darbu savā specialitātē un strādā ražošanas vai kvalitātes vadītāju, komercdirektoru, konstruktoru un tehnologu amatos Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Dobelē, Rīgā, Lielvārdē, Bauskā, Smiltenē un citās Latvijas pilsētās un novados. Studiju laikā studenti pilnveido savu izglītību ārvalstu augstskolās, kā arī izmanto prakses iespējas ārvalstu nozares uzņēmumos. Studiju programmas absolventu plašo darba iespēju spektru raksturo programmas absolventu darba vietas, piemēram: Mārtiņš Jansons, SIA Preco (Lielvārde) ražošanas vadītājs; Ingus Zalviņš, SIA Agro-Vita (Jelgava) komercdirektors; Jānis Pumpurs, SIA Medzes Components (Liepāja) konstruktors; Raimonds Pulmanis, SIA Bucher Schoerling Baltic (Ventspils) konstruktors; Mārtiņš Ozollapiņš, AS Hromets (Ozolnieki) un SIA Ciedra (Smiltene) konstruktors.